Jsou aukce online budoucností prodeje umění?

Duben 12, 2024

Ve čtvrtek 17. prosince zabalil Christie's Paris aukční dům zcela online aukci. Toto je poprvé, kdy Christie's Paris připravila online aukci. Tento trend roste a může být revolucí v tomto odvětví. Mnoho aukcí je nyní k dispozici pouze online.

Christie je na začátku a poprvé začala on-line aukce v roce 2011 a viděla to jako způsob, jak oslovit více kupujících. Dům investoval 50 milionů dolarů do vývoje svých online platforem pro nabízení. Pouze online vzrostl ze dvou aukcí v roce 2011 na více než 75 letos. Podle mluvčího Christieho se prodej nejen zvyšuje o počet prodejů, ale také o počet šarží v každém prodeji. "Online nám umožňuje být skutečně globální v oslovování našich klientů a nových publika," řekla. Christie's plánuje příští rok zvýšit počet online aukcí.

Christieho hlavní soupeř, Sotheby's, ho následoval a začal nabízet živé online nabídky v dubnu 2015 na kanálu eBay. Online nabízení cen za Sothebyho vzrostlo v první polovině roku 2015 o 55 procent. Poté, v říjnu, aukční dům začal nabízet aukce pouze online na technologickém startu webové stránky společnosti Artsy a aplikací pro iPhone.

Navzdory rozmachu v online aukcích nejsou dny tradičního nabídkového řízení u konce. Když umělecké dílo přijde do Christie's, rozhodne se o tom, kde ho nastavit: živá aukce, pouze online nebo soukromá zásilka, v závislosti na platformě, která bude pravděpodobně pro daný kus fungovat nejlépe. Na toto rozhodnutí má vliv i lhůta odesílatelů. Jak vysvětlila mluvčí Christie: „Vytváříme kalendář napříč všemi kanály, který našim klientům nabídne to, co hledají, když ho hledají. Online bude i nadále důležitým kanálem pro dražby, stejně jako živé dražby a soukromé prodeje.

LOT 1 WADE GUYTON (B. 1972) X Plakát (bez názvu, 2007, inkoustová tiskárna Epson UltraChrome na prádlo, 84 x 69 palců, WG1999) podepsaná a očíslovaná „Wade Guyton“ (na štítku připevněném k rukávu) ručně skládaný digitální tisk s archivními UV vytvrditelnými inkousty 213,3 x 175,2 cm. (84 x 69 palců) Tato práce, která byla dokončena v roce 2015, vychází z edice 100, kterou vydala Printed Matter, Inc. v New Yorku, a je obsažena v jejím původním lepenkovém rukávu. Odhad: 12 000–18 000 $ © CHRISTIE' IMAGES LIMITED 2015 Nahoře je LOT 8 WALASSE TING (1920-2010) Najednou jaro znovu podepsáno, s názvem, datováno a umístěno „Najednou jaro znovu“ Ting 12-8-1988 „Amsterdam“ (vzadu) akrylát a pastelka na plátně 70 x 100 cm. (27 ½ x 39 3/8 palců) Malované v roce 1988. Odhad: 35 000–52 000 $ © CHRISTIE´s IMAGES LIMITED 2015

One Finger Death Punch - Mistr bojového umění[CZ / Česky] (Duben 2024).

Související Články