Průkopníci: Christie's Hong Kong Asian Art Auction

Duben 15, 2024

Aukční dům Christie's uspořádá 26. listopadu v Hongkongu podzimní výprodej s názvem „Průkopníci“. Prodej bude jako první na počest významných současných asijských umělců a zároveň oslaví 250. výročí Christieho.

Avid sběratelé se budou moci dostat do rukou děl vlivných avantgardních asijských umělců 20. a 21. století, včetně Sanyu, Zao Wou-ki, Zhang Daqian, Wu Guanzhong, Lin Fengmian a Kim Whan-ki.

CHU TEH-CHUN (ZHU DEQUN, Francie / Čína, 1920-2014) VERTIGE NEIGEUX (SNOWY VERTIGO) Olej na plátně Každý: 200 x 200 cm. (78 ¾ x 78 ¾ in.) (2) Celkově: 200 x 400 cm. (78 ¾ x 157 ½ in.)

CHU TEH-CHUN (ZHU DEQUN, Francie / Čína, 1920-2014)
VERTIGE NEIGEUX (SNOWY VERTIGO)
Olej na plátně
Každý: 200 x 200 cm. (78 ¾ x 78 ¾ in.) (2)
Celkově: 200 x 400 cm. (78 ¾ x 157 ½ in.)

Řada umělců již nějakou dobu žila v zahraničí, což jim umožnilo mísit své východní dědictví se západními uměleckými technikami a filosofiemi, čímž formovaly inovativní umělecký styl.

Kulturní fúze se odráží také ve vybraném aukčním místě v Hongkongu, které Rebecca Wei, prezidentka Christie's Asia, popisuje jako „bod soutoku mezi západní a východní filozofií“.

RYUZABURO UMEHARA (Japonec, 1888-1986) KANÁLOVÝ olej na plátně 129 x 95 cm. (50 x x 37 ⅜ palců) Malované v letech 1961-1963 HK 10 000 000 - 16 000 000 US 1 285 400 - 2 056 600

RYUZABURO UMEHARA (japonština, 1888-1986)
KANÁLY
olej na plátně
129 x 95 cm. (50 × 37 ⅜ palců)
Maloval v letech 1961-1963
10 000 000 - 16 000 000 HK
1 285 400 USD - 2 056 600 USD

Jonathan Stone, předseda asijského umění v Christie's, dodává: „Realizace prodeje v Hongkongu zůstává věrná našemu neustálému přesvědčení v prosazování inovací a prezentaci umělce na nejvyšší světové scéně s nejvyšším kulturním a uměleckým úspěchem.“

„Prodej průkopníků se bude konat 26. listopadu 2016 v místnosti Jamese Christieho, Hongkongského kongresového a výstavního centra, č. 1 Expo Drive, Wanchai.“ “

Související Články