Off White Blog
F1 Grand Prix, Sochi: Valtteri Bottas společnosti Mercedes AMG slaví první vítězství v trofejích

Smět 1, 2024

Obrázek s laskavým svolením Fédération Internationale de l'Automobile

V krásném letovisku Soči se konalo čtvrté kolo Velké ceny Formule 1 a jaký byl hvězdný závod! Valtteri Bottas vyhrál svou vůbec první Grand Prix na pozadí ruského letoviska na pobřeží Černého moře. Bottasovi se podařilo udržet jeho klid, a to i pod obrovským tlakem čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela, aby vedl jeho číslo 77 Silver Arrow k vítězství.

Vettel, který je v průběhu závodu často aktivnější než ostatní řidiči, nechal své názory létat v týmovém rádiu, si vyslechl stížnost na zpoždění Felipe Massy, ​​když ho nechal předat předposlední kolo ruské Grand Prix, což poukazuje na skutečnost, že by to mohlo být učinili bývalé méně konkurenceschopným v předjíždění Bottas. Massa později odborně - byť sarkasticky - vyřídil Vettelovy komentáře a dodal, že byl opravdu šťastný pro svého bývalého spoluhráče, Bottase.

Valtteri však byl rozhodně mužem hodiny a ukázal obrovský potenciál tím, že se ukázal jako skutečný vyznavač Lewise Hamiltona a Ferrariho ze Sebastian Vettel a Kimi Raikkonen.

Noc nesporně přinesla mezi finskými závodními fanoušky velký důvod k oslavě, protože na pódiu nebylo poprvé, po dlouhé době, jen jeden Finů. Bylo to dlouho očekávané vítězství, které jistě nechalo mnoho fanoušků s důvodem k oslavě. "The Ice Man", který přišel na třetí, řekl, že byl pro svého krajana „velmi šťastný“ a těší se na sezónu.

Lewis Hamilton ukázal svou vyspělejší a gentlemanskou stránku tím, že blahopřeje Bottasovi na téměř každé platformě od kamery po sociální média, což odráží, jak daleko Hamilton dosáhl závodů. To bylo opravdu fantastické sportovní chování od Britů, zatímco jeho čtvrté místo skončilo na bradě.

Závod začal dramatickým stylem, kdy Fernando Alonso způsobil další kolo formace poté, co nemohl dostat svůj McLaren poháněný Hondou přes počáteční kolo formace. Pro ty zvědavé je nyní čtyři pro čtyři v nedokončení jediného závodu v sezóně 2017. Není divu, že se rozhodl pronásledovat svou trojitou korunu a přeskočit Monako Grand Prix na závod v Indy 500. Bylo by opravdu působivé, kdyby Jenson Button byl schopen dokončit závod ve stejném autě, když vyplnil Alonso v Monaku.

Valtteri Bottas slaví své vítězství. Obrázek s laskavým svolením Fédération Internationale de l'Automobile

Ruský prezident Vladimir Putin dorazil jinde v průběhu závodu do kola 36 z 52 kol a byl uvítán srdečným potřesením rukou panem Chase Careym a panem Berniem Ecclestonem. Později byli tři muži vidět v chladicí místnosti řidičů s finišery na pódiu, kde sdíleli rozhovor. Prezident Putin prostřednictvím svého tlumočníka hrdě prohlásil, že Formule 1 a jeho fanouškovská základna v Rusku výrazně vzrostla a všechny hotely v Soči byly plně rezervovány. Dobrý konec velkého víkendového závodu.

Další velkou zprávou ze Soči je, že Singapurská Grand Prix bude pokročit v roce 2017. S Malajsií, která potvrdila, že na konci této sezóny klesá, by to mohlo fungovat pouze ve prospěch republiky, a to jak z hlediska prodeje vstupenek, tak sledovanost. Singapur hostí jeden z nejkrásnějších závodů v kalendáři pod noční oblohou a pan Ecclestone ho označil za „korunový klenot“.