Off White Blog

F1 Šanghaj, Čína: Masterclass Lewis Hamilton v jízdě vyhrává ho a Mercedes čínskou velkou cenu

Smět 12, 2024

Lewis Hamilton je hybrid Mercedes-Benz F1 W08 Hybrid na mistrovství světa Formule 1 v čínské Šanghaji © Sutton Motorsport Images

Dominantní styl jízdy Lewise Hamiltona a naprostá přesnost ho vedly k jeho 54. vítězství v kariéře, neuvěřitelných 6,2 sekundy před vzpínajícím koněm Sebastiana Vettla. Brit vedl celou cestu, zajišťoval pole position v kvalifikaci a nikdy nevynechal rytmus na trati. Toto je jeho třetí Grand Slam Formule 1 a nyní je na úrovni pódií s velkým Alainem Prostem. Tohle musel být jeden z nejvíce nepředvídatelných závodních víkendů, kdy dva tréninky byly zrušeny poté, co byl zakotven lékařský vrtulník, a stále přítomná hrozba sprchy vypadala, jako by se měla ponořit do nedělního odpoledního závodu.

Přijďte závodit den, počasí se ale vyčistilo, ale v rozích byly stále viditelné mokré skvrny - patrné z palubní kamery Maxe Verstappena, protože nizozemský závodní řidič ve svém úvodním kole odborně manévroval se svým vozem ze 16. na 7. místo aby dokázal svůj nejlepší závod. Následně předjel svého zkušenějšího kolegy Daniela Ricciarda, který dokončil závod třetí. Řekl: „Byl to velmi náročný závod, ale opravdu jsem si to užil. Myslím, že jsem v úvodním kole předjel devět aut, takže to byl pro mě velmi dobrý závod. Tento víkend jsem neměl hodně času na dráze, protože jsem se nedělal moc v kvalifikaci, takže jsem nečekal, že skončí na pódiu, které začalo na 16. místě. “

Sebastian Vettel Ferrari, Mercedes AMG F1 Lewis Hamilton a Max Verstappen Red Bull Racing na stupních vítězů v Grand Prix 2017 v Šanghaji. © Sutton Motorsport Images

Jak se víkend zvyšoval, byl Daniel Ricciardo viděn v Hongkongu, jak šplhá po laně v zálivu Causeway Bay a putuje kolem hostiny na slabé sumě. Lewis Hamilton byl naproti tomu vidět na střeše v Macau proti velkolepému nočnímu panoramatu Macaa, který se chystal nastoupit na helikoptéru, a pak znovu v Pekingu se zpěvákem JJ Linem, který se učil kaligrafii a nakonec získal nový inkoust, který hrdě předváděl své čínštině fanoušci. Mercedes AMG oslavil 50 let a v sobotu večer v Šanghaji zahájil GT R v Číně spolu s Lewisem Hamiltonem.

To je zábal víkendu v Šanghaji, příští víkend je Bahrajn a my vám přinášíme všechny závodní vrcholy spolu s luxusním vnitřním naběračkou prvního středního východu.