Off White Blog
Louis Vuitton Trophy Auckland

Duben 10, 2024

Louis Vuitton Trophy vypadá, že zanechá své kontroverzní zrození pozadu, protože v předvečer druhé etapy Trophy v Aucklandu, která se koná ve dnech 7. – 21. Března, mapuje kurs sérií čtyř dalších regat, které uvedou sérii do své vlastní.

Zahajovací zápas Louis America Vuitton Trophy, který byl zahájen v důsledku soudních sporů kolem Americas Cupu 2010, v okolí Câte d'Azur v Nice, viděl v průběhu 16. listopadu závod osmi týmů, přičemž první titul získal italský tým Azzura.

Nyní, i když se spor amerického poháru vyřešil a soutěž skončila, Louis Vuitton Trophy se chystá zahájit druhé kolo, protože Auckland na Novém Zélandu hostí osm výzev pro další záchvat větrného elanu.

BMW Oracle Racing tentokrát dalo své místo italskému oblečení Mascalzone Latino, které poskytlo několik lodí pro použití během fáze Nice.

Mezitím sami Oracle chybí kvůli jejich účasti na americkém poháru, který se konal v lednu. Mascalzone se rozhodně hodí pro výměnu, protože oni sami napadnou jachtařský klub Oracle pro pohár při příští příležitosti.

Samotný Auckland není pro nové příležitosti pro plachtění Louise Vuittona neznámým. V lednu a únoru 2009 se královská novozélandská squadrona zařadila mezi hostitele a organizátory série LV Pacific Series, předchůdce současné trofeje.

Jejich vlastní posádka, Team New Zealand, tehdy vyhrála titul a poskytuje dvě hlavní lodě pro sebe a navštěvující týmy, které používají pro LV Trophy Auckland.

Oba jsou navrženy v souladu s třídou International America's Cup Class a budou sdíleny mezi týmy, protože závodí v přímém souboji.

Plánovány jsou čtyři závody denně a stejně jako v předchozí etapě Trophy budou i nadále k dispozici archivy videa, fotografií a rozhovorů, které budou k dispozici na webu LouisVuittonTrophy.com.

Zdroj: AFPrelaxnews , 2010

35th America's Cup LV Semi-Final 1 GBR vs. NZL Race 3 | AMERICA'S CUP (Duben 2024).